Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Doğruyol Kurban Bayramı Mesajı

İslam alemi olarak bir Kurban Bayramı’na daha kavuşuyor olmanın manevi huzuru  ve sevinci  içerisindeyiz.

Yardımlaşma ve dayanışma gibi duyguların yoğun olarak yaşandığı, dost, akrabalar ile yaşlı, hasta ve kimsesizlerin aranıp sorulduğu , gönüllerinin alındığı  her türlü dargınlıkların ve kırgınlıkların bitirildiği , çocukların sevindirildiği , barış ve dostluk duygularının güçlendirilmesi için bayramlar önemli fırsatlardır.

Bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimize sahip çıktığımız, hayatımızı sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü temeli üzerine inşa ettiğimiz sürece daha güzel günlere ulaşacağımıza inanıyorum.

Ancak bu yıl tüm Dünyada yaşanan korona virüs tehdidi henüz geçmiş değil, hala yakınımızda. Covid-19 pandemisine karşı oluşturulan ‘yeni normaller’ çerçevesinde geçireceğimiz Kurban Bayramı’nda kendimizin, sevdiklerimizin ve tüm insanların sağlığı için bayram hazırlığında ve bayram süresince, toplum içinde kurban kesiminde, camide, alışverişte tedbiri elden bırakmadan temizlik, maske ve mesafe kurallarına hassasiyetle uyalım.

Salgınların olmadığı, bayram sevinci ve coşkusunun en üst düzeyde kucaklaşarak yaşandığı bayramlara kavuşmak dileğiyle, mübarek Kurban Bayramınızı kutlar, bayramın ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur, barış ve esenlikler getirmesini temenni ederim.