Birlik Sağlık Sen İl Başkanlarını Ankara’da topladı

Ülkemizin Dört bir köşesinden gelen İl Başkanları toplantısı tanışma, kaynaşma, bilgilenme adına oldukça verimli geçti.Toplantıya doğru Sendikacılığın yeniden mimarlığını üstlenen İl Temsilcileri ve Şube Başkanları katıldı.

Bağımsız sendikacılığa neferi olan kıymetli başkanlarla yapılan istişare toplantısı verimli olduğu kadar, neşeli de geçti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı, BASK Konfederasyonu teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Doğruyol;

Sendikacılık anlayışlarının Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sınırları içerisinde yaşayan dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi, siyasi görüşü her ne olursa olsun tüm vatandaşlarımız başımızın tacıdır. Bizim sendikal anlayışımız, ötekileştirmek, ayrıştırmak üzerine değil, birleştirmek ve kaynaştırmak üzerinedir dedi. Her zaman, her ortamda doğruya doğru, yanlışa yanlış diyeceğimizden hiçbir kimsenin şüphesi olmasın. Derdimiz kanunlar çerçevesinde çalışanlarımızın hakkını hukukunu savunmaktır dedi.

Toplantıya aynı zamanda Bağımsız Kamu Görevlileri Konfederasyon Başkanı Mehmet Alper Öğretici’nin yanı sıra, eski Konfederasyon Başkanı Bayram Zengin ve Bağımsız Büro Sen Genel Başkanı Erkut Demirci’ de katıldı. İl Başkanları toplantısında konuşan BASK Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici: Sendikal mücadelede önümüzde ki tüm barajları aştık, Hukuksuzca gelen %2 barajı için tüm siyasi partilerle görüşme yaparak bu kanunun geri çekilmesini sağlamaya çalıştık dedi.