Bir Canımıza Daha Kıydılar.

Esenyurt Devlet hastanesinde Şehid edilen Hastane güvenlik görevlisi Tuğrul OKUDAN ile ilgili Ege Üniversitesi Hastanesi önünde BİRLİK SAĞLIK SEN, TÜRK SAĞLIK SEN, SES, GENEL SAĞLIK İŞ, HEP SEN VE TÜRKİYE SAĞLIK İŞÇİ sendikalarının da katıldığı ortak bir basın açıklaması yapıldı.

DOĞRUYOL ÜÇ MAYMUN OYNAYANLARINDA BUNDA PAYI VARDIR.

Basın açıklamasında BİRLİK SAĞLIK SEN Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL sağlıkta şiddetle ilgili caydırıcı cezaların verilmediği sürece sağlıkta şiddetin devam edeceğini vurgulayarak; “27 ve 11 sabıkası olan insanların toplum içinde gelinmelerinin sonucunda 1,5 aylık evli genç bir kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. SAĞLIK hizmetleri sunumunun vatandaş memnuniyeti üzerinden sunularak, SAĞLIK çalışanlarımızın haklarının unutulması, görmezden gelinmesi, SAĞLIK çalışanlarının problemleri karşısında bilmem, görmem, duymam diyerek, tedbir almayıp, sağlıkta şiddet yasasını etkin hale getirmeyip, üç maymunu oynayanlarında öldürülen SAĞLIK çalışanlarımızın ölümünde payları bardır” dedi.

ETKİLİ YASALARIN BİRAN ÖNCE ÇIKARILMASI GEREKİR

Sebep her ne olursa olsun şiddetin hiç bir şeklinin kabul edilemeyeceğini de değinen Doğruyol; hayatı, önce insan diyerek bakmak gerektiğini, SAĞLIK çalışanlarımızın da, bu ülkenin vatandaşları olduğunu, her birinin de ailelerinin olduğunu, sevenlerinin olduğunu unutmamak gerekir dedi. Doğruyol her türlü şiddete karşı olduklarını, çıkarılmayan geciktirilen yasaların geciktirilme gerekçesinin vatandaş memnuniyetini sağlamak, vatandaş şikayetlerini azaltmak İçin çıkarılmadığını ya da geciktirildiğini, SAĞLIK hizmetleri sunumu üzerinden siyasi rant elde etme gayretinden bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti.


Öldürülen güvenlik görevlisi Tuğrul kardeşimize Allah tan rahmet geride kalanlara sabır ve metanet diliyorum diyen Doğruyol, şifa veren ellere şiddet kabul edilemez dedi.