3600 YASA TASARISI SIR GİBİ SAKLANIYOR

SAYDERE : 3600 YASA TASARISI SIR GİBİ SAKLANIYOR.

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası Genel Denetleme Kurulu üyesi Birlik Sağlık Sen Giresun İl Başkanı 3600 yasa tasarısını Değerlendirdi.

Geline kalk oyna demişler, oda yerim dar demiş. Bizim Memursen ve Kamu Sende böyle. Yetkili ve sayıca epey üstünlükte sendikalar olmalarına rağmen hükümet bir hak kazanımı verdiğinde biz aldık. Kazanım elde edemeyince de hükümet vermedi. Sendika ister, hatta isterken de biraz terazinin kefesini temsil ettiği kitleden yana tavır  koyarak ister. Gündemde 3600  var ancak  ne Memursen ne Kamu Sen nede hükümet teklifleri ve hazırlıkları devlet sırrı gibi paylaşmıyor. Memursen Başkanı Yalçının belirtiğine göre hükümet daha önce Memur Sene herhangi bir teklif sunmamış. Ha bu arada Memursen Başkanı da kamuda net olarak 3600 ün kimleri kapsaması gerektiği konusunda net bir tavır sergileyemediler. Kamu Senin bazı yöneticilerin ifade ettiği şekliyle  Cumhur Ortaklarından da net bir şekilde tavır sergilediğini duymadık. Eğer teklif kamu vicdanını rahatlacak genişlikte gelirse bu iki Konfederasyon Başkanları televizyonlara çıkarak baskılarımız karşılık buldu istediğimiz gibi bir yasa tasarısı hazırlandı diyecekler. Peki ya teklif istenilen düzeyde çıkmazsa işte o zaman laf cambazlıklarına başlayacaklar.

SAYDERE : SİYASAL SENDİKALAR ÇÖZÜM ÜRETEMEZLER

Değerli arkadaşlar. Her zaman olduğu gibi diyoruz ki siyasal sendikalar  çözüm bulmaktansa çözümü daha da karmaşık hale getirmektedirler. Her zaman söylendiği gibi bu tarz Sendikacılık yapanlara söylenecek tek cümle  ‘’mısır unundan baklava İncir ağacından oklava olmaz ‘’ denir.

SAYDERE : YETKİLİ  SENDİKALARIN  3600 YASA TASARISININ  KİMLERİ   KAPSAMASIYLA  İLGİLİ ÇALIŞMASI BİLE YOK

Sahada bazı basit algılar oluşturarak sendikacılık yapılamaz. Sendikal olarak bizim 3600 yasa tasarısı hazır. Ancak gelin görün ki yetkili sendikaların bu konuda en ufak bir hazırlığı bulunmamaktadır. Kamu oyunda 3600 yasa tasarısı olarak bilinen kanun tasarısı ne getirecek ne götürecek maalesef en ufak hazırlıkları bulunmayan sendikacıların kamu oyunda bu konudaki sarf ettikleri sözler de maalesef hükümsüz, değersiz boş lakırdılar olarak kalacaktır.