Merhaba Birlik Sağlık Sen

Sağlık iş kolunda yetkili sendika genel başkanı semih durmuş seçileli yaklaşık iki yıl oldu. Hatırlarsanız seçim konuşmasında Bakanı odasında terleteceğim sözü vermişti. Hatta o zamanlarda bir çok sağlık haberi yapan Web sitelerinde Bırakın bakanı odasında terletmeyi bakanla makamında görüşemediğinden alay konusu bile yapılmıştı. Sayın başkan ne bakanın nede kendisi terlemediği gibi olan biz sağlık çalışanlarına olduğu her halükarda açıktır. Bu minvalde Uzun süredir millet olarak saygın bir meslek bildiğimiz sağlık çalışanları her geçen gün kayıpları artmış itibarsızlaştırılmıştır. Son dönemlerde gazete haberlerinde asgari ücretle hemşire maaşı eşitlendi başlıkları işin ne derecede vahim olduğunu gözler önüne sermektedir.
Sağlık çalışanların sorunları bırakın çözülmeyi gün geçtikçe dahada artmaktadır. Birleşik Kamu Görevlileri Konfedarasyonu Ve Birlik Sağlık Sen Giresun İl Başkanı Cengiz Saydere Son zamanlarda yapılan çalışmalarda sağlık çalışanlarının % 90 nının duygusal tükenme % 72 sinin ise kişisel duyarsızlaşmayla karşı karşıya olduğu tutulan nöbet sayılarını fazlalığı nedeniyle aile birliklerinin bozulduğu özellikle boşanma oranlarını % 60 lara dayandığı çalışanların %35 in üzerinde maaşlarında icra takiplerinin olduğu da göz önüne alındığında işimizin çok da kolay olmadığı açıktır.
Bu itibarla bu sorunların katlanarak çoğalacağı korkusundan da bizleri bu etkisiz sendikalara mahkum edenlere karşı kırmızı kart gösterme cüretini de gösterememekteyiz dedi
SAYDERE TÜRK SAĞLIKSEN İL BAŞKANINI SERT BİR ŞEKİLDE ELEŞTİRDİ.
Etkisiz Sendikaların içerisinde elbette siyasallaşmış genel Başkanının daha hemşiresinin ne kadar ücret aldığını dahi bilmeyen Türk Sağlık Sende dahildir. Yine Geçtiğimiz günlerde Giresun Türk Sağlık Sen İl Başkanı Sayın Ekiz Talihsiz Bir açıklama yaparak kendileri dışında kalan sendikaların amaçlarının hedeflerini bilinmediği vs dem vurularak Türk Sağlık Sen çatısı altında toplanmaya davet etmiştir. Ekiz Sağlık çalışanlarının sorunlarından ve çözülemediğinden dem vurmuş ancak masada Genel Başkanının da olduğunu unutmuştur. Yine demokratik teamüllerle seçilmesi gereken yöneticilerin herkes tarafından açıkça bilinen bir siyasi partiden emir alarak atandıkları hatta ve hatta emirlere karşı gelinerek aday olduklarında da yine malum kişiler tarafından dövüldükleri herkesçe bilinmektedir. . Hal böyle iken Avrupalıların sarı sendika olarak nitelendirdiği hükümetle omuz omuza giden üyenin yanında yer alması gerekirken karşısında duran baskıcı kuruş sendikacılarının siyasilerin emir erlerini başımızdan almadığımız müddetçe biliniz ki bu sorunlar çözülemeyecek olup daha da katlanacaktır.

CENGİZ SAYDERE TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINI BİRLİK SAĞLIK SEN ÇATISI ALTINDA TOPLAMAYA DAVET ETTİ.

Kıymetli çalışma arkadaşlarımı bu girdaptan kurtulma adına dürüst ilkeli siyasallaşmamış üye odaklı Güçlünün yanında değil haklının yanında olan vizyonu misyonu belli Hedefleri açık Birlik Sağlık Sendikası çatısı altında güç birliğine davet eder saygılarımı sunarım.