Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonuna (BASK)’a İzmir’den Üç Yönetici Seçildi.

Kamu Görevlileri Sendikası 7. Olağan Genel Kurulu 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü Ankara’da yapıldı. İzmir’in Tanınmış sendikacılarından BİRLİK Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan yardımcılığına seçilirken, AES(Anadolu Eğitim Sen) ve BASK İzmir İl Başkanı Adnan SARISAYIN Disiplin kurulu üyeliğine ve TEÇ-SEN Genel Başkan Yardımcısı İsmail ŞİTVAN Yönetim kurulu yedek üyeliğine seçildiler. Genel Başkan Bayram Zengin’in yeniden aday olmadığı seçimlerde Anadolu Eğitim Sen Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici Genel Başkanlığa seçildi. Genel Başkan Alper Öğretici yaptığı konuşmada:
“BASK çatısı altında birbirimize kenetlenecek, her hizmet kolunda memurlarımızın sorunlarını çözmek için gayret sarf edeceğiz.
20 yıldır süren toplu görüşme ve toplu sözleşmelerde hep siyasi sendikalar ve konfederasyonlar yetkili olmuş, kamu çalışanlarının sorunlarını çözmek bir yana dursun her geçen gün sorunlarımız daha da artmıştır. Artık kamu çalışanlarının kaderini değiştirme vakti gelmiştir. Bizi siyasi düşüncelerimize, inancımıza ve diğer farklılıklarımıza göre ayırmak isteyenlerin oyununa gelmeyecek BİRLEŞTİRİCİ tutumumuzla tüm kamu çalışanlarını kucaklayacağız. Toplu sözleşme tiyatrosunu birlikte bozacak, durmadan, yorulmadan, vazgeçmeden çalışacak; Siyaseten bağımsız, ilkeli ve ETKİLİ sendikacılığı bu ülkede hep birlikte YETKİLİ yapacağız.” dedi. BİRLİK SAĞLIK SEN Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL ise Konuşmasında son zamanlara en fazla ihtiyacımız olanın Adalet olduğunu ifade ederek, her zaman her ortamda doğruya doğru, yanlışa yanlış diyeceklerini, hiç bir zaman haktan, Hukuktan, adaletten vazgeçmeyeceklerini, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan vatandaşımız olan herkesin dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi, siyasi görüşü her ne olursa olsun başımızın tacıdır. Kırmızı çizgimiz Türkiye cumhuriyetinin birlik ve bütünlüğüdür dedi.