Dr. Aytun Çıray Sendikamıza Ziyarette bulundu.

Merkezi İzmir’de bulunan Birlik Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası’nı (Birlik Sağlık Sen) ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Dr.Aytun Çıray, pandemi döneminde gereken tedbirleri almakta geciken ve bu yüzden çok sayıda vatandaşın ve sağlık çalışanının ölümüne neden olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın insan haklarını ihlalden yargılanması gerektiğini iddia etti.
Partili Dr. Aytun Çıray’ı ağırlayan Birlik Sağlık Sen Başkanı Ahmet Doğruyol, sendika olarak 2 binin üzerinde üyeye ulaştıklarını ifade ederken, “Öncelikle sağlıktaki sıkıntıları dile getiriyoruz. Gerçekten sıkıntılı bir süreçten geçiyor ve düzelmesini diliyoruz. İki yıllık pandemide sağlık çalışanlarımız çok zor günler yaşadılar. Vefat edenler oldu. Sağlık çalışanlarına vaat edilen maaş artışları gerçekleşmedi. Sağlıkta şiddet giderek arttı ve bu konudaki açıklamalar hep havada kaldı ve kalıyor. TÜİK’in rakamları ile hayatın gerçekleri arasında uçurumlar var. Biz sağlık çalışanlarının maaşlarını eşel mobil sitemi ile ödenmesini istiyoruz” dedi.

Ziyarette konuşan Dr.Aytun Çıray ise, “Türkiye kovid sürecinde zor zamanlardan geçti. Türkiye’yi yönetenler kovid tedbirlerini bu ucube sistem yüzünden alamadılar. Bizim uyarımızla ancak harekete geçtiler. Umreye insan göndererek Suudi Arabistan’dan kovid getirilmesine göz yumdular. Tedbirler muhalefetin uyarısı olmadan hayata geçirilemedi. Gerçek rakamlar da açıklanmadı. Kovidde beklenen ölümlerden fazla ölen oldu. Aşılar konusunda geç kaldılar. Türkovak’ı pandemini sonunda keşfettiler ve propaganda malzemesi yaptılar. Sağlık Bakanı bu yüzden insan haklarını ihlalden yargılanmalıdır. Balkonlarda sağlık personelini milletle birlikte alkışladılar ama haklarını vermediler hala da vermiyorlar. Bu aşamadan sonra bir şey vereceklerse de seçime yönelik olur. Bu da etkili olamayacaktır. Verdiklerini kaşıkla veriyorlar kepçe ile geri alıyorlar. TÜRK-İŞ açlık sınırını açıkladı. Emekliler 2 bin 500 lira alıyorum diye ağlıyor. Türkiye şirazesinden çıkmıştır. Birlik ve beraberliği ve egemenlik hakları tehlikededir. Bir gazeteci İstanbul’da konsoloslukta yok edildi. Mahkeme Suudi Arabistan’a devredildi. Sayın Erdoğan böylece bölgesel liderliği Suudiler’e devretti. Muhtemel İYİ Parti iktidarında biz bölgesel değil küresel liderliğe oynayacağız. Türkiye önümüzdeki seçimlerde bu ucube rejimden kurtulmak zorundadır” diye konuştu