Bayındır Devlet Hastanesi’nde İş Bıraktık.

Bayındır Devlet Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanları, iş bırakma eylemi yaptı. Konuyla ilgili de hastane önünde basın açıklaması yapıldı.
Bayındır Devlet Hastanesi’nde görevli Birlik Sağlık Sen üyeleri, maaş artışlarında sağlık çalışanlarının görmezden gelindiği gerekçesiyle sendikanın aldığı karar doğrultusunda iş bırakma eylemi yaptı. Konuyla ilgili acil servis önünde basın açıklaması yapıldı. Birlik Sağlık Sen İzmir Şube Başkan Yardımcısı Hemşire Neslişah Karakaptan tarafından yapılan basın açıklamasında şu cümlelere yer verildi;

“Bugün sendikamız Birlik Sağlık Sen’in almış olduğu karar ile hastanemizde iş bırakma eylemini gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Sağlık çalışanları olarak biz bir bütünüz. Ayrımcılık istemiyoruz. Hekiminden hemşiresine, sekreterinden teknisyenine, temizlik görevlisine kadar sağlık bir ekip işidir ve bölünemez.

Sağlık çalışanları arasında iş huzurunu bozabilecek ayrıştırmaların, ötekileştirmelerin mantığını anlamış değiliz. Elbette doktor arkadaşlarımızın ek göstergelerinde yapılacak olan düzenlemeyle emekli maaşlarına gelecek iyileştirme sağlık çalışanları olarak hepimizi memnun etmiştir. Ancak Sağlık Bakanlığımızın bile sağlık hizmetlerin sunumunun bir bütün olduğunu görmemesi yada görmezden gelmesi tüm sağlık çalışanlarını ümitsizliğe sevk etmiş, çalışan huzurunu bozmuştur.

Yaklaşık 2 yıldır devam eden pandemide yıllık izinlerimizin bile verilmediği, tüm memurlar esnek çalışırken fazla mesai yaptırılan, eşi karantinadayken çalışan biz sağlık çalışanlarını unutmanız bizleri çok üzmüştür.

Her türlü şiddete uğrayan, ekonomik zorluklarla mücadeleden, kamu kurumlarında en çok ceza alıp mobinge uğrayan sağlık çalışanlarının 5 yıl önce söz verilip 3600 ek gösterge unutuldu.