İzmir İl Başkanı Aykan Düzova Ayrımcılığa Karşı Alanlardayız.

Değerli Sağlık Çalışanları, Unutulmamalıdır ki sendikalar hak arama kuruluşlarıdır. Hekim arkadaşlarımızın ek ödeme ücretlerine ve özlük haklarına sözde iyileştirme ile diğer sağlık hizmetleri sunumu yapan 30 aşkın branşlar da çalışan sağlık personelimizin yok sayılması bizleri yaralamıştır.
Sağlık çalışanlarımız arasında ayrıştırmaya karşı, özlük haklarımız, ekonomik anlamda iyeleştirmelerin yapılması için, sendikamız başta olmak üzere haklarımızı aramak için ilk günden itibaren basın açıklaması ile basın yayın organlarında haber oldu ayrıca hastanelerimizde basın açıklamaları ile tepki eylemi yapılmıştır. Sendika genel merkezimiz 06.Aralık 2021 de İş bırakma kararı almıştır. Sendikamız gibi diğer sendikalarda ayrıştırmaya karşı mücadele etmek için kendi yönetimlerinde karar alarak eylemlere başlamışlardır.
Mücadele demişken,
Ağustos ayında yapılan toplu iş sözleşmesi masasına oturan malum sendika konfederasyonları, özlük haklarında iyileştirme ve maaş zamlarında etkisiz kalmaları sonucunda sağlık çalışanlarımızı enflasyon altında ezdiren sendika yöneticilerinin tek kazanım dedikleri üye kaybetmemek için koydurdukları madde ile %1 barajını geçen sendikalara üç aydan üç ya ödenecek 400 TL üyelik parası aslında ( üç aylık 265 TL aylık olarak 88 TL )kazanım diye sunanlar da aynı sendikalar, bugünlerde yapılan eylemlerin ana teması sağlık hizmetinin sunumumun ekip işi olduğunu ayrıştırmaya karşı mücadele etmek ise ,aynı işyerlerinde omuz omuza mücadele eden sağlık çalışanlarımız arasında hiç sendika üyesi olmayan veya %1 barajı getirdiğiniz sendika üyeleri ile alanlardasın unutulmamalıdır ki sendikanın anlamı varoluş sebebi hak aramaktır işinize geldiğinize göre hareket etmek yeri değildir. Mücadelenin anlamı alanlarda haksızlıklara, hukuksuzluğa topyekûn ses yükseltilmesidir.