Onu Rahmetle Minnetle Özlemle Anıyoruz.

Bugün 10 Kasım…

Bugün hüzünlüyüz…

Bugünün anlamı bir başka bizim için…

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; ebediyete intikalinin yıldönümünde, içeriden ve dışarıdan ülkemize yönelik her türlü entrikaların sergilenmekte olduğu çok zor bir dönemde anıyoruz.

Atatürk bu vatan için yaptıkları ile her zaman bir rol model olmuştur. O, tarihin tozlu sayfalarına hapsedilmeye çalışılan bir toplumu ayağa kaldırmış ve zafere olan inancını milletine aşılamıştır. İnsanları hayata bağlayan şey inançlarıdır. İnandığımız ölçüde var oluruz ve inançlarımızı gerçekleştirme çabamız bizi biz yapar. Dolayısıyla, geleceği şekillendirmek ve inandığı yolda emin adımlarla yürüyen evlatlar yetiştirmek de sizlerin emeğiyle olacaktır. Eğitimin temelinde aile vardır. Atatürk “ün çizdiği bu yolda yürüyebilmemiz için toplumun temel çekirdeği olan ailelere ve idealist ebeveynlere ihtiyacımız olduğu da bir gerçektir. Bizler evlatlarımıza sahip çıkarak, onlara vatan ve bayrak sevgisini aşılayarak, bir bütünün bölünmez parçaları olduğumuzu kavratırsak daha güçlü bir Türkiye oluşturabiliriz.
Atatürk’ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır.  O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir. Onu Rahmetle Minnetle Özlemle Anıyoruz.