Birlik Sağlık Sen Genel Merkezinin 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı.

Kısa süre önce kurulan BİRLİK SAĞLIK SEN Sendikasının 1. Olağan Genel Kurulu 21 Haziran pazartesi günü yapıldı.

Tek liste olarak girilen genel kurulda Kurucu Genel Başkan Ahmet DOĞRUYOL ve ekibi yeniden seçildi.

Delegelerin yoğun katılımıyla gerçekleşen kongreye, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen KIRKPINAR, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin KILIÇ, Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa ERDURAN, AK Parti İlçe Başkan yardımcıları, BASK İzmir İl Başkanı Adnan SARISAYIN, Bağımsız Yerel Hizmet Sendikası Genel Başkan yardımcısı Reşat BOZAT katıldı.
Kongreye Katılamayan pek çok siyasinin telgrafla kutladığı kongrede açılış konuşmasını yapan Ahmet DOĞRUYOL,
Kısa süre önce kurulmuş olan sendikalarının üye sayılarının 900 lü rakamlara geldiğini, İzmir İlinde iki hastanede yetkili sendika olduklarını doğru sendikacılık yapmak için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. Memur sendikacılığında yaşanan sıkıntıları, sendikaların siyasi partilerin kontrolünde olmaması gerektiğini ifade etti.
Sendikayı neden kurduklarını anlatan DOĞRUYOL; Hakkın, Hukukun, Adaletin ve Liyakatin üstünlüğünü tesis edebilmek için mücadele edeceklerini, her zaman, her zemin ve şartta doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmek için, hiçbir çalışanımızı, vatandaşımızı dilinden, dininden ırkından mezhebinden, meşrebinden, siyasi görüşünden dolayı ötekileştirmeyeceklerini, kırmızı çizgilerinin Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Birlik ve Bütünlüğü olduğunu vurguladı.
Doğruyol; pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının yalnız bırakıldığını, pandemiden hayatını kaybeden sağlık çalışanlarında İLLİYET bağının aranmasının abesle iştigal olduğunu ifade etti.
Şehir hastanelerinin yapılış şeklinin ve fiziki şekillerinin hizmet sunumuna uygun olmadığını ifade eden Doğruyol, Sağlıkta şiddet yasasının halen çıkmadığını, 3600 ek gösterge probleminin halen çözülmediğini ifade etti.
Mücadeleden hiçbir zaman vazgeçmeyeceklerini ifade eden Doğruyol, delegelere ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerine bitirdi.
Söz alan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen KIRKPINAR, pandemide hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına ŞEHİT statüsü verilmesi için İYİ parti olarak TBMM’ne teklif verdiklerini reddedildiğini ifade etti.
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin KILIÇ REFAHYOL hükümeti döneminde memurlara %50 ile %70 oranında zam yaptıklarını çalışana her zaman sahip çıkmak gerektiğini ifade etti.
Genel Merkez Yönetimi, Ahmet DOĞRUYOL Genel Başkan
Genel Başkan Yardımcısı Aile Hekimi Murat KALAYCIOĞLU,
Hemşire Seray ŞAHİN, Labaratuar teknisyeni, Ahmet GÜMÜŞ, Hemşire Fatma AKTÜRK, Hemşire Sultan KARAGÖZ, Hemşire Serpil YILDIRIM’dan oluştu.