Sağlıkta Şiddet Bitmiyor..


Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan Doğum Uzmanı Doktorlarımız Ç. K ve T.H polikliniğe gelen hasta yanı tarafından darp edildi.
Dün (12 nisan 2021) sabah saatlerinde saat:9.30 sularında Doğum Polikliniğine gelen Suriye uyruklu bir hastanın tedavisi esnasında içeri girmek isteyen hasta yakının polikliniğin Doğum Polikliniği olmasından dolayı, erkek hasta yakını alınmayan polikliniğe alınmayan hasta yakını M. Ş. Ç. Hakaret ve küfürlerle girdiği poliklinikte, Doktor Arkadaşımız Ç.K.yı öldürmekle tehdit ederek boğazını sıkmış, yumruklamış araya girmek isteyen bayan doktorumuz T. H. de darp etrmiştir.
Hakaret ve küfürlerine devam eden hasta yakını M. Ş. Ç. Güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle dışarı çıkarılmış, olay adli makamlara iletilmiştir.
Üzücü olan ise maalesef her zaman olduğu gibi ifadesi alınan şahsın salıverilmesidir.
Darp raporu alan doktor arkadaşlarımıza geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz.
Pandeminin ağır yüküyle mücadele eden sağlık çalışanlarımıza yapılan şiddeti kınıyoruz. Pandemi sürecinde yorgun bitkin düşen sağlık çalışanlarımızın birde şiddete uğraması kabul edilemez bir durumdur.
Başta Sağlık Bakanı ve Hükümet yetkilileri olmak üzere herkese sesleniyoruz. Lütfen Sağlık Çalışanlarımıza sahip çıkın. Pandeminin kahramanları olan sağlık çalışanlarımızın her zamankinden daha çok saygıya, sevgiye, sahip çıkılmaya ihtiyacı var.
13.04.2021
Ahmet DOĞRUYOL
BİRLİK SAĞLIK SEN GENEL BAŞKANI